Promocja regionu na targach turystycznych w Łodzi

Przedstawiciele województwa warmińsko-mazurskiego promowali w Łodzi  atrakcje turystyczne regionu na targach NA STYKU KULTUR.

7176592a

Głównym motywem stoiska regionalnego była oferta Spa&Wellness. Chcąc zachęcić odwiedzających do zapoznania się z nią na stoisku umieszczono fotel do masażu. Goście targów chętnie korzystali z atrakcji oraz pytali o możliwość rezerwacji miejsc w obiektach noclegowych.
Chętnie sięgali także po publikacje związane z Krainą Kanału Elbląskiego, turystyką rodzinną i rowerową, w tym z Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo. Wśród zwiedzających niezmiennym zainteresowaniem cieszyły się publikacje prezentujące szlaki turystyczne takie jak Szlak Mikołaja Kopernika, Wokół Grunwaldu czy Szlak Fortyfikacji Mazurskich. Nowością na stoisku była mapa szlaków wodnych dla żeglarzy i kajakarzy.
Stoisko regionalne podzielone zostało na dwie części, z jednej strony zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z ogólną ofertą regionu, z drugiej strony ukazywane były atrakcje turystyczne miast sieci Cittaslow m.in. Olsztynka, Działdowa i Nowego Miasta Lubawskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy garncarskie i malowania na drewnie dla dzieci. Na stoisku promowano również lokalne produkty kulinarne miast należących do sieci.

Źródło: www.warmia.mazury.pl
(ski)