Targi w Moskwie

W Moskwie zakończyła się 26. edycja  Międzynarodowych Targów Turystycznych MITT. Podczas imprezy zaprezentowane zostały walory turystyczne Warmii i Mazur.

6346445a

W tegorocznych moskiewskich targach uczestniczyło 1,8 tys. wystawców z 54 państw. Bogatą i różnorodną ofertę turystyczno-kulturową prezentowały również 52 subiekty Federacji Rosyjskiej, w tym obwód kaliningradzki.
Od jedenastu lat w ramach wymiany partnerskiej województwo warmińsko-mazurskie jest obecne w Moskwie na stoisku obwodu kaliningradzkiego. Ponadto materiały Warmii i Mazur prezentowane były na stoisku narodowym Polskiej Organizacji Turystycznej.
Targowa prezentacja jest sposobem zachęcenia turystów ze stolicy i głębi Rosji do skorzystania z wypoczynku w Polsce z możliwością wyjazdu na Warmię i Mazury. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się oferta wizerunkowa, a zwłaszcza publikacje: „Kanału Elbląskiego", „Warmia Mikołaja Kopernika", „Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej", "Szlak Fortyfikacji Mazurskich”, „Wokół Grunwaldu”, wypoczynku na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich, wypoczynku w obiektach SPA & Wellness, a także możliwości żeglugi na Zalewie Wiślanym.
Targi odwiedziło ponad 30 tysięcy osób, głównie mieszkańcy Moskwy.

Źródło: www.warmia.mazury.pl
(ski)