Mały „Impuls” za dużą kwotę

Siedem tysięcy sto złotych – dokładnie za taką sumę firma Nakar z Drawska Pomorskiego wylicytowała model pociągu „Impuls”, który marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impuls już trafił w ręce nowego właściciela.

98497m

Model przedstawia jeden z najpopularniejszych i najbardziej nowoczesnych pojazdów w taborze Pomorza Zachodniego. Ich producentem jest NEWAG SA. Właśnie takie pociągi województwo zakupiło w ostatniej, zakończonej jesienią 2018 r. transzy zakupów, które kosztowały ponad 400 mln zł. Model, który wylicytowała firma Nakar to skład trzyczłonowy. Marszałek otrzymał go w prezencie od Zbigniewa Konieczka, prezes zarządu spółki NEWAG.
- Dotychczas stał w moim gabinecie. Cieszę się, że znalazł nowego właściciela. Jeszcze bardziej cieszę się, że kwota 7 tysięcy złotych powędrowała na konto najpiękniejszej akcji w Polsce, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i za ich pośrednictwem na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych. Dziękuję za tak wielkie serce i hojność – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.
- Model stanie w siedzibie firmy w Drawsku Pomorskim, gdzie zajmie godne miejsce. Będzie tam pasował, bo zajmujemy się m.in. automatyką  kolejową – mówił Hubert Tabaczek, przedstawiciel firmy. Przedsiębiorstwo zaangażowane jest m.in. w prace modernizacyjne ważnej magistrali na Pomorzu Zachodnim. Chodzi o remont linii kolejowej 210 ze Szczecinka do Runowa Pomorskiego.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zebrała niebagatelną kwotę ponad 92 mln zł. Z tego aż 12 mln to wynik internetowych aukcji. To rekordowa suma w historii orkiestry.

Źródło: www.wzp.pl
(ski)