Walentynkowy zawrót głowy na kiermaszu w urzędzie

Wkrótce walentynki. Odwiedzający w piątek siedzibę urzędu marszałkowskiego w Warszawie przy ul. Skoczylasa mieli okazję kupić niezwykłe upominki dla swoich wybranków. Prace przygotowali podopieczni Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

465456734a

Zabierz serce do domu…

Kiermasze prac artystycznych wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w urzędzie marszałkowskim to już tradycja. Od lat odwiedzający siedzibę marszałka województwa przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą mogli kupić pisanki, palemki, bombki, stroiki, wianki, zajączki, świąteczne kartki. W tym roku po raz pierwszy podobna okazja pojawiła się przed walentynkami. Młodzież biorąca udział w WTZ przygotowała ręcznie malowane kubki, poduszki, walentynkowe kartki, dekoracje do domu i wiele różnych upominków. Królowały – zgodnie z tradycją – serca i kolor czerwony, ale każdy bez trudu mógł znaleźć cos dla siebie.

… pokaż serce innym

Ale kiermasz w UMWM to nie tylko zakupy, to także okazja do pomocy. Dochód z niego będzie przeznaczony na integrację społeczną oraz rehabilitację uczestników WTZ. A duże zainteresowanie jarmarkiem to dla niepełnosprawnej młodzieży mobilizacja do dalszej pracy twórczej i rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności.

Źródło: www.mazowieckie.pl
(ski)