Grają razem z reprezentacją Polski

Lubuskie jest gospodarzem tenisowego święta. W Zielonej Górze trwają drużynowe mistrzostwa świata kobiet Fed Cup by BNP Paribas. Pierwsze na korcie pojawiły się drużyny Polski i Rosji. – Zależy nam na tym, żebyśmy nie tylko byli mistrzami, ale też na wychowaniu przez sport. Kreując modę na sport poprzez tego typu wydarzenia dajemy dobry przykład dzieciom, klubom sportowym. To także doskonała promocja regionu – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

46555ie

Pani marszałek odebrała srebrną paterę Polskiego Związku Tenisowego w podziękowaniu za wsparcie zawodów. Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) po raz pierwszy przyznała naszemu krajowi organizację największych cyklicznych zawodów drużynowych kobiet w tenisie. Województwo lubuskie jest oficjalnym partnerem imprezy. Oprócz Polek w zawodach w Zielonej Górze borą udział reprezentacje: Bułgarii, Danii, Estonii, Rosji, Szwecji i Ukrainy. Mistrzostwa potrwają do 9 lutego.
Zawody odbywają się na dwóch kortach, a Polki w pierwszym meczu zmierzyły się z Rosjankami. - Faworytami grupy nie będziemy, ale powalczymy o niespodziankę. Gramy u siebie. To z jednej strony dobrze, bo będzie gorący doping, ale z drugiej strony jest to dodatkowa presja dla zawodniczek. Będziemy walczyć. Mam już pomysł na drużynę, natomiast będę jeszcze obserwował zawodniczki i to, w jakiej są formie – powiedział kapitan reprezentacji Dawid Celt.
Jest to kolejna tenisowa impreza międzynarodowej rangi organizowana w Lubuskiem. W 2013 r. w Zielonej Górze odbył się mecz Pucharu Davisa Polska – RPA, a w 2015 r. w hali CRS w Pucharze Federacji polskie tenisistki spotkały się ze Szwajcarkami.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)