Promocja turystyki aktywnej w Gandawie

Przedstawiciele Domu Polski Wschodniej w Brukseli we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną w Brukseli wzięli udział w promocji turystyki aktywnej pięciu regionów Polski Wschodniej m.in. poprzez prezentację oferty uzdrowiskowej oraz szlak rowerowy GreenVelo.pl podczas targów FIETS EN WANDELBEURS, które co roku odbywają się w Flanders Expo w Gandawie.

5665866876o

Impreza tradycyjnie cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców krajów Beneluxu oraz innych krajów Unii Europejskiej. W tym roku liczba zwiedzających, po raz pierwszy w historii przekroczyła 25 tysięcy osób. Dziesiątki wykładów, warsztatów informacyjnych i duży tor testowy do jazdy na rowerach uzupełniły, największą tego typu w Europie imprezę. Specjalną atrakcją świętokrzyskiego stoiska były pokazy akrobatyki rowerowej  pochodzącego z Rzeszowa Krystiana Herby. Krystian Herba jest zdobywcą 5 rekordów Guinnessa w różnych kategoriach związanych z tą dyscypliną sportową.
Region w imieniu Biura Regionalnego Województwa Świętokrzyskiego w Brukseli funkcjonującego w ramach Departamentu Polityki Regionalnej UMWŚ reprezentował Konrad Cedro.

Źródło: www.swietokrzyskie.pro
(ski)