Balowa aukcja charytatywna

Bibliofilskie wydanie „Pana Tadeusza”, kolce i koszulka Adama Kszczota, biżuteria od Katarzyny Groniec, dzieła Leonarda Stroynowskiego i Krystyny Szalewskiej, fartuch kuchenny Roberta Makłowicza oraz płaszcz głównego bohatera i grafika z najnowszego filmu Agnieszki Holland „Mr. Jones” – to tylko część przedmiotów, które będzie można nabyć na aukcji charytatywnej podczas IX Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbędzie się w sobotę (2 lutego) w CKK Jordanki w Toruniu.

33455342m

-  Na dochód z balu złożą się wpłaty od par uczestniczących w imprezie, a także środki zebrane podczas aukcji wartościowych przedmiotów. – W organizacji  licytacji co roku pomagają artyści, sportowcy, dyplomaci, firmy i instytucje z regionu oraz samorządowcy i znane osoby z całej Polski. Tradycyjnie otrzymaliśmy wiele przedmiotów z obszaru sztuki i cennych pamiątek. Dziękujemy za to wsparcie – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Pomogło blisko 150 darczyńców, którzy przekazali na licytację około 200 przedmiotów -  między innymi rękodzieło, ceramikę, dzieła sztuki, biżuterię, ciekawe wydawnictwa i kosze z produktami tradycyjnymi. Wśród darczyńców są między innymi Andrzej Seweryn, Anita Lipnicka,  Margaret, Paweł Fajdek, marszałkowie dziewięciu województw oraz ambasadorzy Norwegii, Belgii i Szwajcarii.

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w  Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)