Charytatywny bal w Libercu

Rozpoczęła się w 2017 r. i do dzisiaj stale się rozwija. Mowa o współpracy województwa lubuskiego z Krajem Libereckim, który jest jednym z kilkunastu regionów partnerskich. Szansą, na kolejne rozmowy o transgranicznych inicjatywach, będzie charytatywny Bal Hetmana. Na zaproszenie strony czeskiej weźmie w nim udział lubuska delegacja na czele z członkiem zarządu Tadeuszem Jędrzejczakiem.

243i3e

Bal Hetmana będzie miał tradycyjnie charytatywny charakter. Całość zebranych pieniędzy zostanie przekazana na cele dobroczynne.  W tym roku pomoc otrzymają m.in. centra rodziny zastępczej. Wieczór poprowadzi Eliška Jansová, która gra i śpiewa w orkiestrze Big Or'Band Liberec.
Kraj liberecki jest najmniejszym pod względem terytorium regionem w Czechach. Słynie między innymi z ośrodków narciarskich. Są tu zabytkowe pałace i zamki. Kraj liberecki ma charakter przemysłowy: przemysł szklarski oraz przetwórczy, wyrób biżuterii i masy plastycznej, a także budowa maszyn. W 2017 roku Lubuskie z własnej inicjatywy rozpoczęło rozmowy dotyczące przyszłej współpracy regionalnej. W tym samym roku delegacja Urzędu Marszałkowskiego na zaproszenie strony czeskiej odwiedziła Liberec. Umowę o współpracy podpisano w czerwcu 2018 r.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)