Pomorze Zachodnie znów zagra z WOŚP w Brukseli

Jak co roku Pomorze Zachodnie przyłącza się do największej orkiestry dobrych serc i gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W najbliższy weekend siedziba województwa zachodniopomorskiego w Brukseli po raz kolejny zamieni się w sztab WOŚP i wesprze 27. finał orkiestry. Wydarzenie objął  patronatem marszałek województwa Olgierd Geblewicz, który na licytację przekazał unikatowy model popularnego Impulsa. Właśnie takie pociągi  zapewniają transport mieszkańcom regionu.

56567m

- Od ponad ćwierć wieku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra m.in. dla pacjentów naszych szpitali. Inkubatory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, pompy insulinowe, holtery, wózki inwalidzkie i dużo, dużo więcej sprzętu medycznego pomaga na co dzień mieszkańcom Pomorza Zachodniego. Orkiestra gra z nami, a my gramy z Orkiestrą - powiedział Geblewicz.
Sztab WOŚP w Brukseli zacznie grać już w sobotę już na 12 stycznia. Na ten dzień zaplanowano m.in. występy Teatrzyku „Złoty jeż”, „body painting” czy pokazy tańca nowoczesnego. W niedzielę rozpoczną się licytacje, a cały dzień  zwieńczy koncert Organka.
Dzięki hojności Polaków i Orkiestrze podlegające Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego szpitalne oddziały dziecięce, poradnia diabetologiczna czy oddział Geriatrii i Przewlekle Chorych otrzymały nowoczesny sprzęt o wartości liczonej w setkach tysięcy złotych. Dla pacjentów i lekarzy jest on bezcenny.

Źródło: www.wzp.pl
(ski)