Rekordzistka świata z wizytą u marszałka

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski spotkał się z Anitą Włodarczyk, dwukrotną mistrzynią olimpijską w rzucie młotem.

6567568

Podczas spotkania rozmawiano o możliwościach współpracy Śląskiego z Anitą Włodarczyk i jej sztabem trenerskim. W spotkaniu uczestniczyli także trener mistrzyni Krzysztof Kaliszewski oraz rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach prof. Adam Zając.
- Chcemy współpracować z najlepszymi. Cieszę się, że mistrzyni Anita Włodarczyk dostrzega potencjał naszego regionu. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych lekkoatletów. Stadion Śląski jest najlepszym miejscem do organizacji największych imprez lekkoatletycznych i wierzę, że nasze starania o europejski czempionat w 2024 roku zakończą się sukcesem– przekonuje marszałek Jakub Chełstowski.
Anita Włodarczyk jest dwukrotną mistrzynią olimpijską i wielokrotną mistrzynią świata i Europy w rzucie młotem. Kilkakrotnie ustanawiała również rekord świata w tej konkurencji. Należy do grona najwybitniejszych i najpopularniejszych sportowców w historii Polski.

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)