Noworoczne spotkanie z seniorami

Przedstawiciele miejskich i gminnych rad seniorów, słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku i seniorzy ze Świętokrzyskiego uczestniczyli w spotkaniu noworocznym przygotowanym przez samorząd województwa, który reprezentowała wicemarszałek Renata Janik. – To wyjątkowa okazja nie tylko do podziękowania za dotychczasową pracę i złożenia życzeń na Nowy Rok, ale także do wymiany spostrzeżeń, doświadczeń, rozmowy o potrzebach, oczekiwaniach środowisk senioralnych wobec władz województwa – mówiła wicemarszałek Renata Janik.

687768o

Do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach przybyło około 80 osób działających w organizacjach skupiających osoby starsze i prowadzących różnorodne działania na ich rzecz, którzy z zadowoleniem przyjęli noworoczne życzenia od zarządu województwa. – Jestem pełna podziwu dla Państwa zaangażowania w realizację swoich pasji, w rozwój intelektualny i fizyczny, a przede wszystkim w chęć aktywizowania swoich koleżanek i kolegów, pokazania im, że jesień życia może być piękna, że warto wyjść z domu, aby lepiej się czuć. Życzę wam w nowym roku zdrowia i jeszcze większej energii do spełniania swoich marzeń – powiedziała wicemarszałek Renata Janik. Jak dodała, samorząd województwa będzie gorąco wspierał inicjatywy środowiska osób starszych. – Od połowy stycznia będziemy organizować spotkania z włodarzami gmin, miast, dlatego ważne byście przedstawili im swoje potrzeby, zmobilizowali do pozyskiwania środków na działania dedykowane seniorom, którymi dysponuje samorząd województwa – zaznaczyła wicemarszałek.
Bogusława Wypych z Lokalnej Grupy Działania “Ziemia Jędrzejowska – Gryf”, przewodnicząca Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów podziękowała w imieniu uczestników spotkania za zaproszenie. – Dziękuję również za dostrzeżenie pracy rad gminnych, miejskich, Uniwersytetów Trzeciego Wieku i innych stowarzyszeń aktywizujących seniorów.
Spotkanie uświetnił występ dzieci z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia ZDZ w Kielcach oraz z kieleckiego Młodzieżowego Domu Kultury.

Źródło: www.swietokrzyskie.pro
(ski)