Karnawałowe rytmy na Warmii i Mazurach

Wraz z początkiem karnawału w miastach regionu warmińsko-mazurskiego będą rozbrzmiewały dźwięki w różnych stylach.

11 stycznia w filharmonii w Olsztynie odbędzie się koncert pt. „Kolory karnawału”. Zagrają: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej oraz sekcja rytmiczna pod dyrekcją pochodzącego z Olsztyna Tomasza Szymusia. Zaśpiewają Katarzyna Dereń i Jacek Kotlarski. W programie koncertu znajdą się przeboje muzyki rozrywkowej, popularnej i filmowej z ostatniego wieku.
Tego samego dnia w koncercie noworocznym w Mrągowie wystąpi Anna Wyszkoni. Początek imprezy w organizującym ją Centrum Kultury i Turystyki  o godz. 18.00. Piosenkarka wykona swoje największe przeboje i utwory z najnowszej płyty pt. „Jestem tu nowa” oraz polskie kolędy i pastorałki.
18 stycznia koncert noworoczny odbędzie się w sali reprezentacyjnej zamku w Ostródzie. Na scenie wystąpi zespół Maes-Trio pod kierownictwem muzycznym i artystycznym Marzeny Mikuły-Drabek. Imprezę organizuje Centrum Kultury.
20 stycznia w hali sportowo-widowiskowej w Iławie wystąpi Orkiestra Romantica pod dyrekcją Zbigniewa Gracy oraz soliści i tancerze. W programie imprezy znajdą się najpopularniejsze arie, duety, tercety i pieśni operowe, operetkowe i musicalowe oraz piosenki neapolitańskie. Imprezę organizuje Iławskie Centrum Kultury.

Źródło: www.warmia.mazury.pl
(ski)