Baptyści tworzą miejsce kulturalno-kongresowe w Szczecinie

Kompleksowa renowacja kamienicy w Szczecinie ma być początkiem nowego ośrodka kulturalnego, edukacyjnego oraz społecznego. Rewitalizacja siedziby Kościoła Chrześcijan Baptystów obejmie m.in. elewację budynku, jego wnętrze, dach, okna i drzwi. Do gruntownych zmian w zabytkowym obiekcie dołoży Regionalny Program Operacyjny.

67755

Umowę przyznającą unijne dofinansowanie podpisali wczoraj w Szczecinie marszałek województwa Olgierd Geblewicz i pastor Robert J. Merecz. Przebudowa zabytkowej kamienicy kosztować ma prawie 4,5 mln zł. Urząd Marszałkowski pokryje większą część kosztów inwestycji. To prawie 3 mln zł. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
- To jest bardzo interesujący projekt rewitalizacyjny. Dotyczy miejsca z bogatą historią, które po renowacji stanie się zdecydowanie bardziej rozpoznawalne, i które z modernizowanym Posejdonem będzie kolejną wizytówką centrum Szczecina - przyznał marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Rewitalizacja budynku pozwoli na utworzenie w nim centrum kulturalno-kongresowego. Nowa przestrzeń ma być przede wszystkim miejscem otwartym la działań edukacyjnych, kulturalnych i społecznych. To w nim planowane jest uruchomienie np. księgarni oraz kawiarni, gdzie będzie można skorzystać z nieodpłatnych zajęć języków obcych, bezpłatnych szkoleń z doradcą zawodowym, a także przedsięwzięć aktywizujących osoby starsze. Prace zakończą się w przyszłym roku.

Źródło: www.wzp.pl
(ski)