Marszałkowski Bal Dobroczynny

Podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego sióstr serafitek w Toruniu oraz prowadzonego przez szarytki Domu Pomocy Społecznej w Świeciu będą beneficjentami 9. Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbędzie się 2 lutego w CKK Jordanki w Toruniu.

7892341

– Zachęcamy uczestników balu oraz wszystkich, którzy chcieliby wspomóc nasz cel, by otworzyli swe serca i włączyli się w akcję pomocy potrzebującym, którzy są podopiecznymi placówek sióstr szarytek i serafitek. To piękne dzieła, które powinniśmy wpierać ­ mówi marszałek Piotr Całbecki.
Pieniądze zbierane podczas kolejnych edycji balu przeznaczane są na działalność organizacji i instytucji, które niosą pomoc i opiekę niepełnosprawnym i potrzebującym mieszkańcom naszego województwa. Łączny dochód z wszystkich edycji imprezy przekroczył milion dwieście tysięcy złotych.
W tym roku dochód z balu trafi do podopiecznych dwóch instytucji z regionu, które przeznaczą wsparcie na niezbędne remonty i inwestycje:
Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Toruniu prowadzonego przez Zgromadzenie C.M.B.B. Serafitki i Domu Pomocy Społecznej w Świeciu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
Na dochód z balu złożą się wpłaty od par uczestniczących w imprezie, a także pieniądze z aukcji wartościowych przedmiotów. W pomoc w organizacji balu angażują się instytucje i firmy z regionu oraz samorządowcy i znane postaci, które przekazują wartościowe przedmioty na aukcję oraz loterię.
Oprawę muzyczną zapewnią bydgoski Eljazz Big Band, Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis oraz Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Gwiazdami wieczoru będą Katarzyna Groniec i Jan Kliment z żoną, wystąpi także obchodzący w tym roku jubileusz 60-lecia Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”.

Departament Promocji oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)