27. finał WOŚP. Lubuskie pomaga rockandrollowo!

Pomaganie jest dziecinnie proste – to hasło towarzyszy tegorocznemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W serwisie Allegro Charytatywni można licytować m.in. rockandrollowy taniec z marszałek Elżbietą Anną Polak podczas Pol’And’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą! Zwycięzca aukcji będzie mógł także zobaczyć najbardziej kolorowy festiwal świata „od kuchni”, będzie gościem Lubuskiej Strefy i otrzyma komplet festiwalowych upominków.

65665e

Lubuskie na aukcji Allegro Charytatywni wystawiło także podwójne zaproszenie na festiwal Muzyka w Raju, który już po raz 17. odbędzie się w magicznym i rajskim Paradyżu. Do zaproszenia, wraz z organizatorem festiwalu Fundacją Muzyki Dawnej Canor, dołączone będą unikatowe płyty.
Kolejnymi przedmiotami od województwa lubuskiego na aukcji jest obraz oraz rysunek Cezarego Bednarczyka, który mini plener malarski zorganizował podczas ubiegłorocznego Pol’And’Rock Festivalu. Obraz o wymiarach 90 cm na 140 cm (olej na płótnie + pastele olejne) można licytować.

Lubuskie gra z WOŚP

Lubuskie od lat współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Najpiękniejszy festiwal świata, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Jurek Owsiak od wielu lat odbywa się w województwie lubuskim, najpierw w Żarach następnie w Kostrzynie nad Odrą. Lubuskie wspiera Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Ta współpraca układa się wzorowo, bo jak podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak łączą nas te same wartości: wolność, równość i tolerancja. Przypieczętowaniem tej współpracy jest porozumienie. Kolejne – do 2022 roku, które w lipcu 2018 r. podpisała marszałek oraz Jurek Owsiak. Zakłada ono m.in. wzajemną promocję oraz wsparcie. Porozumienie daje szansę na promocję podczas festiwalu. Jak co roku Lubuskie ma tam swoją strefę.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wsparł także finansowo sztaby WOŚP w Gorzowie: sztab z Klubu „U Szefa” kwotą 8 tys. zł oraz sztab ze Szkoły Podstawowej nr 2 w wysokości 5 tys. zł. Przekazano również sztabom w Łagowie, Lipkach Wielkich i Strzelcach Kraj. pamiątki na licytacje.
Miasteczko zdrowia podczas finału WOŚP stanie na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Tam będzie można zbadać poziom cukru, ciśnienie oraz objętość i pojemność płuc.
27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)