Koncert Marszałkowski w olsztyńskiej filharmonii

Noworoczny koncert, którego gospodarzem jest marszałek GUSTAW MAREK BRZEZIN obędzie się 4 stycznia br. Wiele muzycznych wrażeń dostarczy zarówno repertuar, jak i znakomici soliści koncertu.

9758978a

Vadim Brodski (skrzypce) oraz Julian Brodski (saksofon) wraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wykonają przeboje „The Beatles”. Muzyka tego fenomenalnego „zespołu wszechczasów” łączy i zdobywa kolejne pokolenia, mając na świecie wiele milionów fanów. Utwory Beatlesów były i są interpretowane w rozmaitych stylach muzycznych i instrumentacjach, wśród których znajdują się również aranżacje na orkiestrę symfoniczną.
Vadim Brodski urodził się w Kijowie, był uczniem Olgi Parchomienko i Dawida Ojstracha. Zwyciężał we wszystkich międzynarodowych konkursach skrzypcowych, w których brał udział: im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (1977), im. Niccola Paganiniego w Genui (1984), im. Tibora Vargi w Szwajcarii (1984). Jest jednym z nielicznych skrzypków w historii, który grał na słynnym instrumencie Guarneriego del Gesú „Il Canonne”, należącym do Niccola Paganiniego.
Saksofonista Julian Brodski (ur.1998r.) naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku 13 lat. Jest członkiem „Umbria Jazz Band”, z którym występował podczas tak prestiżowych wydarzeń, jak: Gubbio Summer Festival, Federico Cesi Festival, Festival dei 2 Mondi di Spoleto, 25 lat Centrum Paderewskiego.
Na koncercie marszałkowskim spotkają się różne pokolenia znające muzykę „The Beatles”. Być może niektórzy z nich usłyszą ją w wersji symfonicznej po raz pierwszy, ale jedna rzecz będzie dla wszystkich wspólna – muzyka Beatlesów jest ponadczasowa, wiecznie świeża i młoda.
Początek o godz. 19.

Źródło: www.warmia.mazury.pl
(ski)