Dwa jubileusze

Uroczystość z okazji 100-lecia niepodległości Polski oraz 20-lecia Sejmiku Województwa Łódzkiego odbyła się w sali sejmiku w Łodzi. Spotkanie było też okazją do uhonorowania odznaką „Za zasługi dla Województwa Łódzkiego” przyznawanej osobom, przedsiębiorstwom i organizacjom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju regionu. W wydarzeniu, którego gospodarzami byli marszałek Witold Stępień i przewodniczący sejmiku Marek Mazur uczestniczyli m.in. wicemarszałek  Dariusz Klimczak, członkinie zarządu: Joanna Skrzydlewska i Jolanta Zięba-Gzik oraz radni sejmiku.

2345450678z

- To jest dobra okazja by uczcić 100-lecie Niepodległości Polski i zakończyć tegoroczne obchody 20-lecia Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wszyscy chcemy dbać i szanować przeszłość, by mieć szacunek do teraźniejszości i prawo do przyszłości. Na tej sali odbywają się nie tylko posiedzenia sejmiku, ale również spotkania i uroczystości poświęcone m.in. naszej historii. Samorząd województwa łódzkiego dba o przeszłość swoją i historię naszego kraju – powiedział Marek Mazur.
- Wartością niepodległości jest na pewno to, że możemy decydować o sobie. Ta wartość samostanowienia jest nie do przecenienia. Wpisuje się w to samorząd odbudowany po 1989 roku, upodmiotowione społeczeństwo, mieszkańcy naszych małych ojczyzn. Dzisiaj wręczamy kolejne odznaki „Za zasługi dla Województwa Łódzkiego”. Uhonorowani reprezentują różne dziedziny, ale łączy ich służba dla Polski i województwa łódzkiego – powiedział Witold Stępień.   
Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu zespołu instrumentalnego „Spod Dębu” oraz Piotra Przedbory, połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

GS
Źródło: www.lodzkie.pl
(ski)