Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce

Ponad 240 wydarzeń w 15 miastach regionu, liczne warsztaty, szkolenia i spotkania z przedstawicielami biznesu – tak w skrócie zapowiada się 9. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce. Na to coroczne wydarzenie, które odbędzie się od 12 do 18 listopada br. zaprasza samorząd województwa.  

678690a1

Rozwiń skrzydła w biznesie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to ogólnoświatowa inicjatywa, mającą na celu promowanie wśród młodych ludzi idei „bycia przedsiębiorczym”. W tym roku młodzi małopolscy przedsiębiorcy będą mogli poszerzyć horyzonty i zdobyć wiedzę niezbędną do tego, by z sukcesem rozwijać własny biznes i to nie tylko na arenie polskiej, ale również globalnej. Dziewiątą edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce zainauguruje Spotkanie Młodego Biznesu organizowane pod hasłem „Biznes dziś i jutro”. Wydarzenie odbędzie się 12 listopada br., w godzinach 16.00-22.00, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się zmianom jakie zaszły w świecie biznesu, a konkretnie w prowadzeniu własnej działalności na przestrzeni ostatnich lat. Poszerzą też swoją wiedzę na temat możliwych kierunków rozwoju przedsiębiorczości. Podczas spotkań nie zabraknie rozmów z prelegentami, którzy na co dzień działają w różnych obszarach biznesu. Wiedzą popartą doświadczeniem podzielą się z uczestnikami m.in.: Jacek Walkiewicz, Aleksandra Budzyńska i Michał Maj. Dzięki temu słuchacze będą mogli poznać szerokie spektrum zagadnień związanych z tworzeniem i rozwojem własnej firmy. Warto pamiętać, że Spotkanie Młodego Biznesu to nie tylko wystąpienia ekspertów. Dzięki tworzonej rokrocznie strefie networkingowej spotkanie daje również możliwość aktywnego udziału w dyskusji z prelegentami, partnerami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce oraz innymi ciekawymi osobistościami.
W programie ŚTP można znaleźć szeroki wachlarz zdarzeń: szkolenia, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami i aniołami biznesu, warsztaty, konkursy, konferencje, turnieje cashflow.
Spotkania odbędą się między innymi na Uniwersytecie Ekonomicznym, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie czy Uniwersytecie Pedagogicznym.

Czym jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości?

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości byli: dawny premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana Carl Schramm. Pierwsza edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która odbyła się w 2008 roku od razu stała się największą globalną kampanią promującą postawy przedsiębiorcze wśród młodych ludzi. Polska od samego początku uczestniczyła w tejże inicjatywie.

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)