Kolorowy portret Polski – Świętokrzyskie

Nową książkę dla dzieci z serii „Kolorowy portret Polski – Świętokrzyskie”, która w przystępny sposób przybliża dzieciom historię województwa, najciekawsze miejsca, tradycje, regionalne przysmaki i ciekawostki zaprezentowano w Przedszkolu Samorządowym nr 25 w Kielcach. W spotkaniu promującym publikację uczestniczyli Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Waldemar Michalski, wiceprezes Zarządu Wydawnictwa Bellona i Jolanta Perlak – Patyńska, dyrektor przedszkola.

99o

„Kolorowy portret Polski – Świętokrzyskie” to nowa książeczka dla dzieci, przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z wydawnictwem Bellona – jednym z najstarszych polskich wydawnictw.
– Kolorując obrazki i czytając ciekawostki, dzieci poznają województwo świętokrzyskie, jego historię, najciekawsze miejsca, tradycje i regionalne specjały. „Udadzą się w podróż” m.in.: do zamków w Chęcinach czy Ujeździe (Krzyżtopór), Sandomierza oraz poznają legendę o powstaniu Kielc – wyjaśnia  Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki. Jak zaznacza, książka zawiera podwójny (powtórzony) zbiór rysunków. Jeden można pokolorować przed wycieczką, a drugi po zwiedzeniu wybranego miejsca. – Wydanie z serii „Kolorowy portret Polski – Świętokrzyskie” to jedyna w swoim rodzaju zabawa dla dzieci i rodziców oraz promocja regionu świętokrzyskiego – podkreśla Jacek Kowalczyk.
Dystrybucja książki obejmie cały kraj i prowadzona będzie m.in. w 120 księgarniach Świat Książki (w tym 2 w Kielcach), salonach Empik, w Biedronce i  Poczcie Polskiej.

Źródło: www.swietokrzyskie.pro
(ski)