Rodzinna zabawa w Centrum Bajki w Pacanowie

Tegoroczne lato w Centrum Bajki w Pacanowie jest pełne wrażeń. 11 i 12 sierpnia ECB zaprasza na dwie duże imprezy dla dzieci i rodziców: „3. Festiwal Dobrej Zabawy” (organizowany we współpracy z Bałtowskim Kompleksem Turystycznym i Bristol Art & Medical SPA) oraz niedzielne, twórcze spotkanie: „Rodzina to siła”.

22o

Program obu imprez jest tak rozbudowany, że trudno wyliczyć wszystkie przygotowane atrakcje. Są wśród nich warsztaty edukacyjne, nie zabraknie animacji, zabaw, zgadywanek, gier ruchowych, konkursów oraz malowania buziek. Będą zajęcia sportowe: mini unihockey, mini trampolina, mini stepper, piłka koszykowa, równoważnie, gry wielkoformatowe – klocki bamp, ser, balansująca ścieżka, szachy, gra w bajkowe „kółko i krzyżyk”, kule wodne.  Odbywać się będą warsztaty: dzieci nauczą się malowania kolorowym piaskiem, poznają zasady działania drukarki 3D, pracy w gipsie, robienia magicznych kul do kąpieli i bajkowych postaci z siana. Zobaczą jak powstają drewniane zabawki, wiklinowe serca i zrozumieją czym jest archeologia.
Dla łakomczuchów Kielecka Manufaktura Słodyczy, na stoisku „Magia Karmelu” przygotuje warsztaty, w trakcie których dzieciaki będą mogły zrobić cukierki i lizaki. Na stoisku „Wybuchowa nauka”, animatorzy Centrum Bajki stworzą i poczęstują uczestników zabawy nitro lodami, bezami, lodowym popcornem oraz wykonają pokaz specjalny „Trąba słonia”.
Bałtowski Kompleks Turystyczny zawita do Pacanowa z Dinusiem, warsztatami plastycznymi oraz piaskiem kinetycznym. Hotel Bristol Art & Medical SPA będzie udzielał porad kosmetologicznych oraz świadczył usługi fizjoterapeutyczne. Początek godz. 12.00.

Źródło: www.swietokrzyskie.pro
(ski)