Lubuska Strefa w mediach społecznościowych

O Lubuskiem znów usłyszeli w całej Polsce! Dzięki kampanii promocyjnej w mediach społecznościowych informacje o strefie województwa, która działała podczas Pol’and’Rock Festival dotarły do ponad 300 tys. osób. Facebookowe posty dotyczące imprezy w Kostrzynie nad Odrą wyświetlono ponad 800 tys. razy!

55e

Strefę Lubuską promowano w zróżnicowany sposób. Na fanpage’u pojawiły się treści dedykowane zarówno fanom korzystania z internetu w telefonach, jak i osobom tradycyjnie korzystającym z mediów społecznościowych za pomocą komputerów i laptopów. Dużą popularnością cieszyły się transmisje na żywo m.in. z konferencji przed festiwalem, jak i filmy ze Strefy Lubuskiej podczas Pol’and’Rock Festival. Wideo z tych transmisji zostały wyświetlone przez kilkanaście tysięcy osób.
Bardzo dużym zainteresowanie wzbudzały też posty wideo. Można tu wskazać np. na zaproszenie na Pol'and'Rock Festival. Film z marszałek Elżbietą Anną Polak i Jerzym Owsiakiem pojawił się na ekranach ponad 210 tys. osób i  wzbudził ponad tysiąc reakcji.
Dodajmy, że informacje o Stefie Lubuskiej pojawiły się także na pozostałych profilach Urzędu Marszałkowskiego. Filmy można było oglądać m.in. za pomocą kanału „eLubuskie24” w serwisie youtube.pl. Informacje o miasteczku województwa lubuskiego na festiwalu znalazły się także na facebook’owym fanpage’u  „Atrakcje Lubuskie”, który śledzi blisko 10 tys. fanów. Strefę Lubuską promowano również korzystając z twittera i instagrama. Liczba wyświetleń tweetów związanych z Pol'And'Rock Festiwal to 3,8 tys., a liczba wyświetleń postów na Instagramie to 2,3 tys.
Efekty kampanii widoczne są nie tylko w statystykach. Dzięki postom o Strefie Lubuskiej fanpage "Lubuskie" powiększył grono fanów o ponad 0,5 tys. osób.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)