Mazowsze inwestuje w sport

Na budowę boisk, bieżni, skateparków, placów zabaw czy torów sportowych samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln zł. Umowy podpisali członkowie zarządu województwa mazowieckiego – Elżbieta Lanc i Rafał Rajkowski, a także przedstawiciele beneficjentów – powiatu sierpeckiego oraz gmin z powiatów żuromińskiego, ciechanowskiego, a także  Mińska Mazowieckiego, Nowego Dworu i Radomia.

4jpg

Dla rozwoju sportu

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018 to nowy program, który powstał w odpowiedzi na zgłaszane przez gminy i powiaty zapotrzebowanie na ulepszenie lub stworzenie nowych obiektów sportowych. Spośród wszystkich złożonych przez samorządy lokalne wniosków wybrano 69 do dofinansowania.
– To bardzo ważne wsparcie. W wielu naszych gminach i powiatach wciąż brakuje miejsc, w których dzieci i młodzież, ale także i dorośli mogliby aktywnie spędzić czas i zadbać o swoje zdrowie. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel – podkreśliła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Nowe miejsca rekreacji

Wsparcie, jakie otrzymają samorządy, ma pomóc im poprawić warunki, a także zwiększyć dostępność zarówno do nowej, jak i istniejącej już infrastruktury sportowej. Dotacja obejmuje obiekty sportowe ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu oraz ogólnodostępną rekreację i integrację lokalnych społeczności. Wśród nich są boiska szkolne – ich budowa, ale też modernizacja (np. montaż oświetlenia, wymiana nawierzchni, dobudowa zaplecza sanitarno-szatniowego itp.), tzw. pumptracki (tory uwielbiane głównie przez fanów bmx-ów), skateparki oraz siłownie zewnętrzne.
– Wszyscy mieszkańcy zarówno w miastach, jak też w małych miejscowościach i wsiach powinni mieć dostęp do obiektów sportowych. Niestety, często ze względu na ograniczone środki, samorządy lokalne nie mogą sobie pozwolić na tego typu inwestycje. Dlatego im w tym pomagamy. Przygotowany przez nas program cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. To pokazuje, że tego rodzaju wsparcie jest bardzo potrzebne – zaznaczył członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Źródło: www.mazovia.pl
(ski)