Królowa sportu ponownie na Śląskim

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. W trakcie spotkania przedstawiono program zawodów oraz największe gwiazdy, które wezmą w nich udział. W memoriale uczestniczyć będą m.in. Ronnie Baker, Pierre Ambroise Bosse, Caster Semenya, Shelly-Ann Fraser-Pryce, Christian Taylor, Asafa Powell i Robert Harting oraz plejada najlepszych polskich lekkoatletów. Zawody odbędą się już 22 sierpnia 2018 roku, a wstęp będzie bezpłatny.

90

W konferencji prasowej zapowiadającej imprezę uczestniczył marszałek Wojciech Saługa, prezes Stadionu Śląskiego Krzysztof Klimosz oraz sportowcy Ewa Swoboda i Piotr Małachowski. - Zainteresowanie lekką atletyką jest coraz większe, a polscy lekkoatleci silni jak nigdy, dlatego cieszę się, że mamy obiekt godny reprezentacji. Ten stadion jest jednym z najlepszych obiektów lekkoatletycznych i chcemy udowodnić, że organizacyjnie jesteśmy w stanie sprostać największym wyzwaniom. Czekamy na wielkie emocje i wspaniały doping naszych kibiców, który, mam nadzieję, porwie do boju sportowców – mówił w trakcie konferencji marszałek Wojciech Saługa.
W trakcie spotkania mówiono sporo o zaangażowaniu województwa śląskiego w organizację wydarzenia i współpracy ze Stadionem Śląskim, także w perspektywie najbliższych lat. To już druga impreza lekkoatletyczna, po czerwcowym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego, która odbędzie się na zmodernizowanym obiekcie.
Memoriał Kamili Skolimowskiej to jedna z największych imprez lekkoatletycznych w Polsce, tym razem, po raz pierwszy odbędzie się na Stadionie Śląskim. Podczas mitingu w sportowy sposób uhonorowane zostanie też 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Imprezie towarzyszyć będzie również Lekkoatletyczny Piknik Integracyjny i Mały Memoriał Kamili Skolimowskiej. Warto przypomnieć, że kilka tygodni wcześniej na tym obiekcie odbył się Memoriał im. Janusza Kusocińskiego, który zgromadził ponad dwadzieścia tysięcy kibiców.

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)