Weekend wolności

Ten rok jest wyjątkowy z wielu względów; jednak jeden jest szczególny – wszyscy świętujemy 100-lecie odzyskanie niepodległości! Dlatego przez całe lato odbywają się Małopolskie Pikniki Wolności, podczas których nie brakuje okazji do wspominania wydarzeń i bohaterów sprzed lat. Najbliższy już w niedzielę, 5 sierpnia, w Tarnowie.

666a

Małopolskie Pikniki Wolności, organizowane przez samorząd województwa w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odbywają się we wszystkich zakątkach regionu. W ich trakcie mieszkańcy mogą dowiedzieć się m.in. dlaczego zdrowy i aktywny tryb życia to także przejaw patriotyzmu, jak właściwie pomagać osobom potrzebującym czy też dlaczego warto zaangażować się w realizację własnych pomysłów w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
- W tym roku w całej Małopolsce radośnie świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości, ale też zastanawiamy się, co robić, aby Małopolanie byli jeszcze bardziej zaangażowani na rzecz swojej małej ojczyzny – mówi wicemarszałek Stanisław Sorys i zachęca do udziału w najbliższym Małopolskim Pikniku Wolności, które odbędzie się już 5 sierpnia w Tarnowie.
Podczas imprezy nie zabraknie spotkań z pasjonatami Małopolski i jej historii, a także możliwości wykazania się artystycznymi umiejętnościami. Będzie można też wziąć udział w wielkoformatowej grze „Trójpłatomania”, która na pewno zainteresuje wszystkich miłośników lotnictwa.
Warto przypomnieć, że niedzielny piknik odbywa się równolegle z wielkim rowerowym świętem Małopolska TOUR.

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)