Zabawa na Pol’and’Rock Festival

Punktualnie o godz.15:00 w czwartek Roman Polański dał sygnał do odjazdu najpiękniejszego festiwalu świata Pol’and’Rock Festival. - Nie dzielmy się, bądźmy jednością. Tutaj, na tym pięknym kawałku ziemi, pokażmy piękną Polskę przyjaciołom z całego świata – krzyczał ze sceny do wielkiego, kolorowego tłumu Jerzy Owsiak. W otwarciu udział wzięła marszałek Elżbieta Anna Polak. To już 24 edycja festiwalu na ziemi lubuskiej. Impreza potrwa do sobotniej nocy. – Bawcie się kolorowo i bezpiecznie. Czujcie się u nas wolni – mówi marszałek.

55kie

Pol’and’Rock Festival to jedna z największych imprez w Polsce, a z całą pewnością najpiękniejsza. Po raz kolejny w Lubuskiem. Do Kostrzyna nad Odrą jak co roku zjechały tłumy głodnych muzyki, kultury i dobrej zabawy ludzi z całej Polski, a także z zagranicy. Atmosfera od pierwszych chwil trwania festiwalu jest gorąca i to nie tylko ze względu na żar lejący się z nieba. – Dbajcie o siebie – apelował Jurek Owsiak.
W tym roku  na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Zapowiada się mocno metalowa edycja, ale tradycyjnie nie zabraknie reprezentantów sceny reggae, punka,  rocka czy jazzu.
W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu (m.in. Bogusław Wołoszański, Jerzy Górski, Artur Barciś, Jacek Fedorowicz, Chris Niedenthal, Dorota Wellman, Anja Rubik). Uczestnicy festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Pol'and'Rock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.
Tradycyjnie już do swojej strefy zaprasza województwo lubuskie.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)