Lubuskie - tu gramy!

W piątek, 3 sierpnia, na Pol’and’Rock Festival odbędzie się konferencja prasowa, promująca atrakcje Lubuskiej Strefy oraz walory  regionu. Rowelove Lubuskie, to hasło przewodnie. Dlaczego? Infrastruktura rowerowa w regionie rozwija się dynamicznie, Lubuszanie są najbardziej aktywni fizycznie w Polsce, a turystycznie i przyrodniczo lubuskie jest stworzone do tego, by przemierzać je na dwóch kółkach. Konferencję otworzy marszałek Elżbieta Anna Polak.

909

To z pewnością będzie jedno z najważniejszych wydarzeń Lubuskiej Strefy na Pol’and’Rock Festival. Konferencja prasowa odbędzie się o 11.30 w Centrum Prasowym. Region będzie miał okazję zaprezentować się dziennikarzom, którzy na festiwal przyjechali nie tylko z różnych części Polski. Lubuskie inspiruje i zaskakuje, a stwierdzenie, że Pol’and’Rock to najpiękniejszy festiwal na świecie w najpiękniejszym miejscu na ziemi z pewnością nie jest na wyrost. Udowodnią to goście, którzy wezmą udział w konferencji:- Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego; - Ewa Minge, światowej sławy projektantka mody, ambasadorka województwa lubuskiego; - Patryk Dudek, ambasador woj. lubuskiego, żużlowiec, indywidualny wicemistrz świata, trzykrotny drużynowy mistrz świata; - Olimpia Barańska-Małuszek, sędzia, szefowa gorzowskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, w Lubuskiej Strefie poprowadzi spotkania z młodymi na temat konstytucji i prawa; - Stanisław Leszczyński, zielonogórzanin, w pięć miesięcy przejechał na rowerze Amerykę Południową, w Lubuskiej Strefie poprowadzi serwis rowerowy; - Cezary Bednarczyk, perkusista Las Melinas, będzie malował panoramę festiwalowego miasteczka, którą potem przekażemy na WOŚP
Goście opowiedzą m.in. o atrakcjach jakie czekają na wszystkich, którzy odwiedzą Lubuską Strefę oraz zaproszą do bliższego poznania regionu.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)