Festiwalowa rodzina pożegnała Nowy Sącz

Zakończył się niezwykle barwny i radosny Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”. Mali artyści z Tajlandii, Gruzji, Estonii, Ukrainy, Bułgarii, Czech i Słowacji, którym podczas festiwalowego tygodnia towarzyszyły także zespoły polskie, pożegnali Nowy Sącz. W koncercie finałowym uczestniczył Leszek Zegzda z zarządu województwa.

9876

Dobiegło końca niezwykłe spotkanie kultur całego świata. W hali widowiskowo-sportowej po raz ostatni we wspólnym programie wystąpiły zespoły uczestniczące w 26. Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”.
- To już 26 lat pięknej i wzruszającej tradycji spotkania kultur. We współczesnym świecie tak bardzo potrzeba jest pojednania z drugim człowiekiem, życzliwości i pokoju. Wystarczy popatrzeć na dzieci, by zrozumieć niezwykłą wartość takiego święta – mówił Leszek Zegzda z zarządu województwa, dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w organizację festiwalu – pracownikom Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” oraz pełniącemu co roku funkcję dyrektora artystycznego Józefowi Brodzie.
Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” to 8 dni prezentacji, występów i imprez towarzyszących w różnych miejscowościach Małopolski. Zgodnie z ideą festiwalu grupy polskie i zagraniczne tworzą pary kamrackie. Wspólne przygotowywanie występów, zabawa i wypoczynek umożliwiają dzieciom zawarcie przyjaźni z rówieśnikami wywodzącymi się z odmiennych kręgów kulturowych i religijnych.

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)