Książę Franz Friedrich wspiera lubuskie szpitale

Ponad 70 szpitalnych łóżek oraz sprzęt medyczny – to dotychczasowe dary księcia pruskiego Franza Friedricha oraz Komandorii Zakonu Joannitów w Szwajcarii dla zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego. Jak się okazuje, to nie koniec pomocy. O potrzebach i możliwościach dalszej współpracy książę oraz dr Mario Lonczik, reprezentujący Rotary Club Bozen ze Szwajcarii rozmawiali z marszałek Elżbietą Anną Polak.

7676e

Jego pradziadek był drugim mężem cesarzowej Herminy, właścicielki pałacu w Zaborze. Z Lubuskiem łączą go więc korzenie i sentyment do miejsca urodzenia. To właśnie powody, dla których Książę Pruski Franz Friedrich wspiera zielonogórski szpital (w którym się urodził). W marcu br. do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafiło 41 łóżek elektrycznych. Pomagają one personelowi w pracy z pacjentami, a pacjentom zwiększyły komfort pobytu w placówce. Zostały one ofiarowane szpitalowi przez Komandorię Zakonu Joannitów w Szwajcarii, z którym książę współpracuje. W czerwcu do lecznicy trafiły kolejne dary. Wśród prezentów znalazły się nie tylko łóżka, ale też sprzęt medyczny: -31 elektrycznych łóżek szpitalnych, częściowo z materacami i kratkami bocznych, 9 wózków inwalidzkich, 29 rolatorów, 3 podnośniki, 2 sterylizatory, 1 wentylator medyczny,3 wiertarki akumulatorowe z dodatkami, produkty higieny osobistej.
Na tym nie koniec. Na 20 lipca zaplanowano kolejną dostawę, tym razem 33 łóżek. 20 przekazanych zostanie szpitalowi w Gorzowie Wlkp., a 13 Szpitalowi Uniwersyteckiemu. Ponadto Rotary Club Bozen przygotowuje się do przekazania szpitalowi w Zielonej Górze samochodu osobowego. O potrzebach szpitala goście rozmawiali z jego władzami. Zwiedzili też lecznicę.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)