Pociągiem w Łódzkie z mapą i atlasem

Pociągiem w Łódzkie” to cykl bezpłatnych wycieczek kolejowych dla mieszkańców Łodzi i regionu m.in. do Arkadii i Nieborowa czy Spały. Oprócz wyjazdów przeznaczonych dla ogółu mieszkańców, będą też wycieczki przeznaczone dla seniorów i posiadaczy Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych. O szczegółach tegorocznej edycji projektu podczas konferencji prasowej mówili: Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego oraz Hieronim Andrzejewski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych WŁ.

657

- Zachęcam mieszkańców województwa do kolejnych wycieczek po naszym regionie. Chcemy w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie” pokazywać ciekawe miejsca w naszym regionie. Od 2013 roku zorganizowaliśmy już 40 takich wycieczek, w których wzięło udział blisko 9 tysięcy osób. W tym roku mamy propozycje dla dużych rodzin, seniorów. Jedna z wycieczek wyruszy z Tomaszowa Mazowieckiego, pozostałe z dworca Łódź Fabryczna – powiedział Witold Stępień.

Jak zdobyć bilet?

Na tydzień przed wycieczką na stronie www.pociagiem.lodzkie.pl w okienku  wyjazdu pojawiać się będą szczegóły i harmonogram dnia, a także link zapisz się na wycieczkę. Liczba biletów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Wybierając się na wycieczki, czy to w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie” lub samodzielnie, turyści mogą zaopatrzyć się w bezpłatną mapę w skali 1:260 000 „Łódzkie turystyczne”. Penetrując nieznane i odległe miejsca w Łódzkiem warto też kupić „Województwo Łódzkie – Atlas Turystyczny”.

GS
Źródło: www.lodzkie.pl
(ski)