Trwa drogowa ofensywa

Pełną parą idą prace na drogach województwa lubuskiego. Obecnie na różnych etapach jest około 20 inwestycji, a wśród nich m.in. most w Milsku, który zastąpi przeprawę promową. – O rozbudowę i modernizację sieci dróg dbamy od lat. To właśnie takie inwestycje wpływają na rozwój regionu, a jako samorząd województwa odpowiadamy za tworzenie sprzyjających warunków gospodarczych – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

001123210

W latach 2015-2017 na lubuskich trasach wykonano ponad 180 inwestycji. W większości były to prace odbywające się w ciągu  istniejących dróg, ale nie brakowało również wielu nowych projektów o strategicznym znaczeniu dla województwa lubuskiego. Można wskazać np. budowę obwodnicy Drezdenka (II etapy – koszt ponad 20 mln zł), czy też budowę nowego mostu wraz z mostem objazdowym w Skwierzynie. Tylko w 2017 r. w ramach RPO  realizowano 16 zadań za blisko 190 mln zł.
Trasa S3 coraz dłuższa
Według zamierzeń droga S3 ma biec od Świnoujścia po granicę z Czechami. Kiedyś były to jedynie plany, dziś coraz bliżej do ich realizacji. Z zadaniem tym świetnie radzi sobie województwo lubuskie. W 2018 r. zaplanowano otwarcie kilku części ekspresówki w regionie. Mowa o odcinkach: Zielona Góra-Niedoradz, Niedoradz-Nowa Sól oraz Nowa Sól Legnica/Kaźmierzyce. Oznacza to także, że S3 połączy region lubuski. – S3 to nasz wielki atut i sukces. Każdy kolejny odcinek  ułatwia podróżowanie – mówi marszałek.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)