Gościli zagranicznych dyplomatów

Samorządowe władze województwa były współgospodarzami trzydniowej (6-8 lipca) wizyty w Kujawsko-Pomorskiem przedstawicieli akredytowanych w Polsce misji dyplomatycznych -  70 dyplomatów z 30 krajów świata. Marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski przywitali ich na Przystani Bydgoszcz w Bydgoszczy.

00809m

Takie wizyty, organizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, to dla  gości okazja do lepszego poznania naszego kraju i jego regionów. Dlatego program, który przygotowano wspólnie z samorządami Bydgoszczy i Torunia oraz wojewodą, był bogaty i możliwie wszechstronny.
Odbył się m. in. wycieczkowy rejs statkami solarnymi po Brdzie oraz spacer po bydgoskim starym mieście i Wyspie Młyńskiej; w Toruniu wizyta w Interdyscyplinarnym Centrum Nowych Technologii i Młynie Wiedzy oraz zwiedzanie tych wszystkich rzeczy, które odwiedzający miasto muszą koniecznie zobaczyć (m.in. Domu Kopernika, ratusza i katedry św. Janów). W sobotni wieczór marszałek Piotr Całbecki wydał dla dyplomatów uroczystą kolację w Osadzie Karbówko w Elgiszewie w powiecie golubsko-dobrzyńskim.
Wczoraj goście byli w Ciechocinku oraz w skansenie w Kłóbce.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)