Pomorskie atrakcyjne nie tylko na wakacje

W 2017 r. województwo pomorskie odwiedziło około 9 milionów turystów. Działania promocyjne PROT, skupione na wydłużaniu sezonu, były strzałem w dziesiątkę. Branża turystyczna  regionu jest bardzo dobrze przygotowana na każdą porę roku.

po4455544

– Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna działa już 15 lat i jest przykładem wyjątkowej współpracy 85 partnerów, czyli ponad 500 firm, współpracujących w szerokim zakresie z branżą turystyczną. Naszym celem jest integracja działań oraz wysyłanie spójnych komunikatów o atrakcyjności regionu pomorskiego, skierowanych na rynki krajowy i zagraniczne – mówi Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Cieszę się, że polityka promocyjna PROT jest konsekwentnie wdrażana, a zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za rok 2017.

Pomorskie atrakcyjne i latem, i zimą

Województwo pomorskie uznawane jest za jeden z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. Szacuje się, że w 2017 r. nasz region odwiedziło około 9 mln turystów. Jesteśmy najchętniej wybieranym regionem na wakacje, a chłodne i kapryśne lato nie odstraszyło turystów. Szacuje się, że na niepogodzie najwięcej zyskali restauratorzy, a także instytucje kultury i obiekty z biletowanym wstępem. Najwięcej gości odwiedziło molo w Sopocie (1,07 mln osób), Europejskie Centrum Solidarności (920 tys. osób) oraz Muzeum Zamkowe w Malborku (638 tys. osób).
– Działamy na wielu polach, a każdy pomysł przyczyniający się do przyjazdu i pobytu turystów, również poza okresem wakacyjnym, jest przez nas rozwijany i wspierany. Stąd działania w zakresie turystyki aktywnej, przyrodniczej czy slow life dopełniającej agroturystykę – zaznacza Chełkowska.

Marka rozpoznawalna zagranicą

Promocja zagraniczna to niezmiennie jeden z kluczowych obszarów działalności PROT. – Przekłada się to bezpośrednio na wzrost rozpoznawalności marki regionu, a co za tym idzie, stale rosnący ruch przyjazdowy – dodaje dyrektor Chełkowska. W minionym roku gdańskie lotnisko obsłużyło ponad 4,6 mln pasażerów, a z połączeń promowych Stena Line i Polferies skorzystało blisko milion pasażerów.
Obserwowany jest także stały wzrost zainteresowania Gdańskiem i Pomorzem turystów z Azji. Rozpoznawalność całego regionu na arenie międzynarodowej buduje silna marka Gdańska. Stolica województwa pomorskiego znalazła się w pierwszej trójce rekomendowanych miejsc do odwiedzenia w ramach konkursu European Best Destination 2017, deklasując takie miasta, jak Barcelona czy Londyn.

Źródło: www.pomorskie.eu
(ski)