„Dolny Śląsk – jeśli chcesz więcej…”

„Dolny Śląsk – jeśli chcesz więcej…” – to hasło kampanii promocyjnej opisującej gospodarczą i inwestycyjną atrakcyjność naszego regionu. Jej celem jest pokazanie potencjału Dolnego Śląska na rynkach międzynarodowych i zachęcenie przedsiębiorców do inwestowania w naszym regionie.

80008

- Dolny Śląsk to miejsce niezwykle atrakcyjne dla inwestorów. Świadczy o tym prestiż firm, które zdecydowały się ulokować tu swój biznes. Takie marki jak Mercedes, Lufthansa, General Electric czy LG to absolutna czołówka w skali światowej. Nasza nowa kampania promocyjna to jasny sygnał dla inwestorów – samorząd Dolnego Śląska wie jak skutecznie współpracować z biznesem – mówi wicemarszałek Iwona Krawczyk.
W ramach kampanii powstały m.in. nowa strona internetowa dedykowana przedsiębiorcom, film promocyjny, informator gospodarczy, a także darmowe aplikacje multimedialne do ściągnięcia na telefon. Trzy z nich powstały technologii VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Mogą z nich korzystać zarówno użytkownicy systemu android, jak i iOS (Apple).

Nowe, darmowe aplikacje

Pierwsza z nich to galeria wysokiej jakości zdjęć wykonanych w technologii 360o, prezentujących potencjał zaplecza naukowo-badawczego regionu oraz wybrane atrakcje turystyczne. Druga aplikacja to wirtualny spacer, czyli 25 obiektów z całego regionu, które możemy zwiedzić spacerując w wirtualnej rzeczywistości. Trzecią aplikacją jest galeria oraz 8 filmów promocyjnych (stworzonych w technologii 360 stopni) pokazujących firmy działające w strefach ekonomicznych, ale również w centrach badawczo-rozwojowych regionu oraz gospodarcze wykorzystanie obiektów turystycznych. Każdy z filmów powstał wg indywidualnych koncepcji wypracowanych wspólnie z pokazanymi w nich podmiotami. Czwarta aplikacja to multimedialny informator gospodarczy. Znajdą się w nim wszystkie najnowsze informacje o gospodarce regionu, jak również profile i opisy gmin, uczelni wyższych, a przede wszystkim dolnośląskich przedsiębiorstw. Wpisanie profilu do aplikacji będzie dla wszystkich przedsiębiorców z Dolnego Śląska bezpłatne.

Nowa strona www

Równie istotnym narzędziem służącym osiągnięciu celu jest uruchomiona w styczniu tego roku strona poświęcona gospodarce Dolnego Śląska. Pod adresem www.gospodarka.dolnyslask.pl znajdują się informacje dotyczące wszystkich aspektów gospodarki regionu, opisy atutów i mocnych stron, jak również profile gmin i uczelni wyższych.

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl
(ski)