„The Independent” poleca wakacje w Trójmieście

Brytyjski dziennik opublikował obszerny artykuł, w którym namawia do odwiedzenia Trójmiasta. Autor opisuje je jako jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce. Zachęca m.in. do zobaczenia murali na Zaspie, Europejskiego Centrum Solidarności i odkrywania historycznego centrum Gdańska. W materiale są wskazówki, gdzie próbować dobrej kuchni, wyjść wieczorem do pubu czy przenocować. Ronan O'Shea, autor artykułu, określił Gdańsk jako „świetny pomysł na tani, weekendowy wypad z Wielkiej Brytanii".

888

Dobra komunikacja i bursztyn z Mariackiej

Reportaż Ronan O'Shea opisuje Trójmiasto jako miejsce przyjazne młodym ludziom, którzy przyjeżdżają tu skuszeni bliskością morza. Poza oczywistymi turystycznymi walorami Gdańska, w publikacji doceniona została dobrze działająca komunikacja miejska – szczególnie tramwajowa i SKM. Autor podkreśla, że łatwo porozumieć się w języku angielskim, a loty z Londynu do Gdańska są wyjątkowo krótkie i tanie. Na zakupy najlepiej wybrać się na ul. Mariacką, gdzie warto kupić pamiątkową biżuterię z bursztynem, lub do Galerii Bałtyckiej.
 – Bardzo cieszy nas publikacja w tak prestiżowym i popularnym brytyjskim dzienniku – mówi Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Odnotowujemy coraz większe zainteresowanie regionem. Baza turystyczna jest z każdym rokiem większa i ciekawsza. A artykuły w międzynarodowej prasie powodują, że Pomorskie staje się jeszcze bardziej popularne i wiarygodne na świecie. To ważne, że autor Ronan O'Shea wspomniał nie tylko o Gdańsku, ale i Sopocie oraz Gdyni. To takie trzy magnesy, które przyciągają turystów do całego województwa – podkreśla Chełkowska.
Województwo pomorskie to jedno z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. W 2016 r. region odwiedziło 9 mln turystów. W rankingu popularności, przygotowanym przez serwis Nocowanie.pl, Pomorskie zajęło drugie miejsce (po Małopolsce). Z kolei wśród pięciu najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych aż trzy to kurorty znajdujące się w województwie (Władysławowo, Łeba, Krynica Morska).

Źródło: www.pomorskie.eu
(ski)