Opera Nova otrzyma czwarty krąg

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego oraz Bydgoszcz podzielą się po połowie kosztami rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg. Porozumienie w sprawie wspólnych działań zmierzających do realizacji inwestycji podpisali wczoraj przed gmachem opery marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz dyrektor instytucji Maciej Figas.

k989m

- Chcemy poprawić warunki pracy i umożliwić poszerzenie oferty Opery Nova, która jest największą instytucją kultury w naszym województwie. Będziemy szukać źródeł finansowania dla tej inwestycji w każdym z możliwych funduszy. Cieszymy się, że możemy liczyć na wsparcie w realizacji tego projektu ze strony miasta Bydgoszcz. Pięćdziesięcioprocentowy wkład to ogromna pomoc i chcę za nią bardzo serdecznie podziękować – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Opera Nova w Bydgoszczy jest instytucją kultury samorządu województwa. Czwarty krąg opery, mieszczący salę na 450-500 osób, foyer z szatniami, wielofunkcyjną przestrzeń wystawienniczą i salę projekcyjno-konferencyjną na 250-300 widzów oraz dwupoziomowy parking kosztować będą 80 milionów złotych.
To kolejna inwestycja, do której przygotowuje się regionalna scena operowa. Podczas wakacji w budynku opery przeprowadzony zostanie remont podłogi sceny, kieszeni scenicznych i zascenia. Zaplanowano też dostawę nowej sceny obrotowej. To część wartego 13,5 miliona złotych projektu „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”, któremu towarzyszą także między innymi duże zakupy instrumentów dla operowej orkiestry, modernizacja systemów sterowania oraz poprawa nagłośnienia.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)