Polsko-austriacka debata samorządowców w Rzeszowie

Samorządowcy z Polski i Austrii zyskali kolejną szansę do dyskusji, wymiany doświadczeń, nawiązania oraz umocnienia istniejących relacji. W Rzeszowie po raz pierwszy odbyło się Polsko-Austriackie Forum Samorządowe. Władze regionu reprezentował członek zarządu województwa Piotr Pilch.

podkarpawwckie

Organizatorem Forum jest Towarzystwo Polsko-Austriackie w Warszawie. Wydarzenie honorowym patronatem objął ambasador Austrii w Polsce, prezydent Rzeszowa, marszałek województwa podkarpackiego oraz Związek Miast Polskich.
Obecny w Rzeszowie Martin Hermges – zastępca ambasadora Austrii, podkreślał doskonałą lokalizację organizacji przedsięwzięcia.
- Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca niż Rzeszów dla przeprowadzenie inicjatywy takiej jak ta. Cieszy nas także współpraca, która się rozwija między regionami w Polsce i Austrii. Nadchodzące przewodnictwo Austrii w radzie Europy da nam niewątpliwie możliwość pogłębienia tych relacji – mówił Martin Hermges.
Do wyjątkowego charakteru stolicy podkarpacia nawiązała Stella Avallone, reprezentująca MSZ Austrii.
- Tu w Rzeszowie urodził się Fred Zimmerman, słynny hollywoodzki reżyser, który za western „W samo południe” otrzymał 4 Oskary. Być może nasza współpraca zostanie zwieńczona podobnym sukcesem – mówiła Stella Avallone.
- Liczne, regularne wizyty odbywające się na państwowych, regionalnych oraz gminnych szczeblach, zarówno w kręgach politycznych, gospodarczych, naukowych, jak i kulturalnych, są wyrazem dzisiejszych ścisłych relacji między naszymi obydwoma krajami i narodami. My pragniemy te dobre relacje, zwłaszcza na poziomie samorządowym, intensyfikować i pogłębiać, czego przykładem jest dzisiejsze Polsko-Austriackie Forum – pisał w liście marszałek.

Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP
Źródło: www.podkarpackie.pl
(ski)