Słowacy dojadą do Portu Lotniczego w Jasionce

Wraz z inauguracją lotów Rzeszów – Nowy Jork ruszają regularne połączenia autobusowe ze Słowacji na lotnisko Jasionce. To zapowiadany w połowie lutego efekt współpracy samorządów województwa podkarpackiego i kraju preszowskiego.

powwwdkar

Autobus rozpocznie kurs w Koszycach, następnie przez Preszow, Barwinek, Krosno i Rzeszów dotrze do lotniska w Jasionce, tak aby pasażerowie komfortowo zdążyli odprawić się na lot za ocean. Podobnie będzie z kursem powrotnym. Po wylądowaniu samolotu z Nowego Jorku i odebraniu bagaży, podróżujący ze Słowacji będą mogli wrócić do Preszowa i Koszyc. Komercyjnym przewoźnikiem będzie firma Trans-Europa z Rzeszowa. Z kursów powrotnych na Słowację będą mogli skorzystać także podróżni wracający samolotem z Tel Avivu.
W Preszowie odbyło się kolejne robocze spotkanie w tej sprawie. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim promocji lotów i działań informacyjnych. Stronę podkarpacką reprezentował Michał Tabisz prezes Portu Lotniczego w Jasionce, rzecznik prasowy UMWP Tomasz Leyko oraz Joanna Sitarz z Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej UMWP. O szczegółach mówiono na konferencji prasowej.
- Już za 2 tygodnie ruszą regularne połączenia Rzeszów- Nowy Jork. Od pierwszego lotu zostanie uruchomiona regularna linia, która będzie dowozić pasażerów z sąsiadujących z Podkarpaciem słowackich regionów do lotniska w Jasionce. Dziś rozmawialiśmy o wspólnym zaangażowaniu w promocję tego połączenia. Zachęcamy naszych sąsiadów z kraju preszowskiego do korzystania z portu lotniczego w Jasionce, bo to dla nich najbliższe lotnisko oferujące bezpośrednie loty transkontynentalne. Liczymy, że informacja o nowym połączeniu dotrze również do Słowaków mieszkających w USA. Mamy sygnały że mieszkańcy z kraju preszowskiego są również zainteresowani nowym połączeniem do Tel Avivu – powiedział Michał Tabisz, prezes portu Lotniczego w Jasionce.

Źródło: www.podkarpackie.pl
(ski)