Medal Mercurius Gedanensis dla Warmii i Mazur

Za katalog o turystyce oraz wyróżnienie i dyplom dla publikacji „Miasteczka cittaslow”. Stoisko Warmii i Mazur zostało uznane za najatrakcyjniejsze na Free Time Festival w Gdańsku.

warwwmia

Free Time Festiwal to pomysł, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Targi kierowane są do osób preferujących aktywny styl życia, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.
Na wspólnym stoisku Warmii i Mazur oraz sieci Cittaslow, prezentowano materiały dotyczące miast-członków sieci, bogatą ofertę turystyki aktywnej i kulturowej, skierowaną do turystów indywidualnych, w tym rodzin z dziećmi. Mieszkańcy Gdańska szczególnie interesowali się turystyką rowerową. Wiele zadawanych przez nich pytań dotyczyło warmińsko-mazurskiego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, jego przebiegu oraz dostępnej wokół niego infrastruktury, a także pozostałych licznych ścieżek rowerowych województwa. Turyści tradycyjnie pytali również o szlaki kajakowe oraz Krainę Kanału Elbląskiego. Odwiedzający stoisko regionu mogli spróbować swoich sił na symulatorze wyścigów kajakowych oraz sprawdzić swoje umiejętności na kole garncarskim czy malując ślimaka (symbol miast Cittaslow) na drewnie.
Goście targów dzielili się wrażeniami z pobytu na Warmii i Mazurach i deklarowali chęć ponownego przyjazdu do regionu. Mając na względzie plany wyjazdów wakacyjnych oraz weekendowych chętnie korzystali z dostępnych materiałów promocyjnych oraz prosili o ewentualne podpowiedzi związane ze spędzeniem czasu wolnego w regionie.
Organizatorami regionalnego stoiska byli przedstawiciele Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz przedstawiciele miast: Orneta, Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto, Biskupiec, Olsztynek.

Źródło: www.warmia.mazury.pl
(ski)