Świętuj wolność z Małopolską

2018 rok upłynie w Małopolsce pod znakiem ciekawych wydarzeń związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród nich nie zabraknie m.in. twórczych warsztatów czy ciekawych koncertów i spektakli – dzięki konkursowi "Małopolska. Moja wolność”.

małopw

- Rok, w którym świętujemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, powinien być dla nas czasem nie tylko wspominania bohaterów sprzed lat, ale też radosnego świętowania. Dlatego samorząd województwa postanowił przekazać aż 400 tys. zł na organizację wydarzeń kulturalnych, podczas których będzie można przypomnieć sobie wyjątkowe wydarzenia sprzed wieku, ale też zastanowić się nad znaczeniem wolności i niepodległości dla nas wszystkich dzisiaj – mówi marszałek Jacek Krupa i zachęca do starania się o dotacje.
Przeszłość i teraźniejszość
Na dofinansowanie mają szansę inicjatywy, dzięki którym będzie można dowiedzieć się więcej na temat historii naszego kraju i regionu oraz postaci, które miały swój znaczący wkład w odzyskanie niepodległości. Jak podkreśla jednak marszałek Jacek Krupa, współczesny patriotyzm to nie tylko wspominanie wydarzeń sprzed stu lat, ale też troska o teraźniejszość i przyszłość naszej „małej ojczyzny”:
- Dlatego na dofinansowanie mogą liczyć też wydarzenia promujące zaangażowanie w lokalne inicjatywy, niesienie pomocy innym czy też dbanie o nasze środowisko. To bez dwóch zdań przejawy nowoczesnego patriotyzmu, dlatego też one mogą liczyć na wsparcie w ramach konkursu „Małopolska. Moja wolność” – zaznacza marszałek Krupa.
Co jeszcze? Niezwykle ważne, aby w inicjatywy organizowane dzięki wsparciu finansowemu województwa małopolskiego mogli być zaangażowani wszyscy mieszkańcy, także bez względu na ich wiek. Na dotacje mogą liczyć też pomysły, które wspierają dialog międzykulturowy.

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)