Wizyta dyplomatów z RPA

Członek zarządu województwa śląskiego Małgorzata Ochęduszko-Ludwik spotkała się z Christianem Bothą – chargé d’affaires Republiki Południowej Afryki. Wizyta miała charakter kurtuazyjny i odbyła się na prośbę ambasady. W spotkaniu uczestniczył także Daniel Stemmer - pierwszy sekretarz ambasady RPA w Warszawie.

slaswwkie

Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego była okazją do prezentacji gospodarczej województwa przygotowanej przez Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera.
Christian Botha pełni funkcję radcy w Ambasadzie RPA w Warszawie. W związku z nieobecnością ambasadora RPA w Polsce to on sprawuje jego funkcję.  Botha ukończył Uniwersytet w Stellenbosch. Pełni funkcję radcy (zastępcy szefa misji) w ambasadzie od października 2015 r. Wcześniej, w Departamencie Stosunków Międzynarodowych i Współpracy w Pretorii odpowiadał za współpracę z Wielką Brytanią i Irlandią. Pracował w placówkach dyplomatycznych Republiki Południowej Afryki m.in. w Waszyngtonie, Ottawie, Moskwie i Hadze.

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)