Plon Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

Znane jest rozliczenie dochodu z tegorocznego Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Dwie instytucje pomocowe z regionu kujawsko-pomorskiego: Dom Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie oraz Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu otrzymały czeki na 93 775 złotych. Wsparcie trafi też do polskich misjonarzy w Indonezji i Zambii.

kujpwwom

Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków beneficjentom balu odbyło się wczoraj (8 marca) w Urzędzie Marszałkowskim. W spotkaniu z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego oraz jego żony Dagny Całbeckiej wzięli  udział podopieczni z domów w Grabiu i Żołędowie, s. Magdalena Ruczyńska i s. Jana Majewska kierujące tymi placówkami, a także matka generalna Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej Gracjana Zborała.
- Bal zakończył się wspaniałym rezultatem, bo podczas imprezy zebraliśmy 217 złotych na cele dobroczynne. Wszyscy się świetnie bawiliśmy, nie zabrakło też szczerych serc i otwartych portfeli. Dziękuję wszystkim za wspaniałą organizację, atmosferę oraz przede wszystkim dar serca, który dziś przekazujemy naszym beneficjentom – mówi marszałek Piotr Całbecki.
 Ósmy Marszałkowski Bal Dobroczynny z udziałem 360 osób odbył się 20 stycznia w CKK Jordanki w Toruniu. Na dochód z imprezy złożyły się wpłaty od par uczestniczących w imprezie, a także środki zebrane podczas aukcji wartościowych przedmiotów. W pomoc w organizacji wydarzenia zaangażowały się instytucje i firmy z regionu oraz samorządowcy i znane osobistości, które przekazały blisko 200 wartościowych przedmiotów na balową aukcję charytatywną. Najwyżej wylicytowano miedzioryt Jerzego Hoppena od Galerii Roka (18 tysięcy złotych) oraz deskorolkę od Davida Lyncha (17 tysięcy złotych.
Część pieniędzy trafi także na wsparcie polskich misji niosących pomoc potrzebującym w odległych zakątkach globu: sióstr klaretynek, które opiekują się mniejszością chrześcijańską w Indonezji – misjonarki otrzymają 10 tysięcy złotych na zakup generatora prądu, misjonarzy, którzy prowadzą placówkę w odciętej od świata części Zambii – misjonarze otrzymają 20 tysięcy złotych na zakup mobilnego gabinetu dentystycznego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)