Krwawe obchody Dnia Kobiet

Już po raz czwarty w Dniu Kobiet urzędniczki marszałka odchodzą od tradycji i nie chcą tulipana, tylko… kropli krwi od pana. W czwartek 8 marca br. w godzinach od 9.00 do 14.00 na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim stanie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

lubuwws

 - Do corocznej akcji oddawania krwi włączają się nie tylko pracownicy urzędu, ale także sąsiedzi z okolicznych firm i instytucji. Zapraszamy każdego! Takie solidarne akcje Lubuszan pomagają znacząco zasilać banki krwi – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. – Z każdym rokiem zapotrzebowanie na krew wzrasta. Pobrana krew trafia m.in. do osób przewlekle chorych, rannych w wypadkach oraz dzieci. Decydując o podzieleniu się tym bezcennym płynem każdy z nas może stać się bohaterem dla wielu potrzebujących, a nawet uratować czyjeś życie – dodaje. W organizowanych od 2015 r. przez Urząd akcjach zbiórki krwi udział wzięło 325 osób które w sumie oddały 147,6 litrów krwi.
Dziś nie pragnę tulipana, tylko kropli krwi od pana
Dla każdego, kto odda krew, oprócz tradycyjnego czekoladowego zestawu regeneracyjnego o wartości 4500 Kcal od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, Urząd przygotował dodatkowo żelazne zestawy, których nie powinno zabraknąć w Dniu Kobiet… rajstopy i tulipany. Dodatkowo każdy kto odwiedzi nasze stoisko będzie mógł uwiecznić siebie na zdjęciu w specjalnie przygotowanej na ten dzień fotobudce.
Pobieranie krwi odbywa się w specjalnym pomieszczeniu i jest zabiegiem nie obarczonym praktycznie żadnym ryzykiem zakażenia, z uwagi na stosowanie w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. Samo pobieranie trwa około 10 minut, ale łączny pobyt w miejscu pobierania krwi od zarejestrowania do zakończenia oddawania krwi może trwać nawet ok. 1 godziny.
Po oddaniu krwi otrzymasz:  
- posiłek regeneracyjny o wartości 4 500 Kcal (może to być np. 8 tabliczek czekolady);  
- zwolnienie z pracy w dniu oddania krwi;  
- legitymację Honorowego Dawcy Krwi (w niektórych miejscach legitymacja wydawana jest dopiero podczas kolejnej donacji).  

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)