Opolskie na targach ITB w Berlinie

W Berlinie rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych. ITB to największa tego typu impreza na świecie. Nie mogło tam zabraknąć promocji województwa opolskiego. Prezentację przygotowała Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, która jak co roku w przygotowaniu oferty współpracuje z Polską Organizacją Turystyczną.

opowwwl

Motywem przewodnim polskiego stoiska narodowego jest turystyka wodna, a więc na stoisku województwa opolskiego jest zdjęcie Jeziora Nyskiego.
Wspólnie z OROT-em swoją ofertę prezentuje Opole wraz z Muzeum Polskiej Piosenki. Muzeum podczas pierwszych dwóch dni branżowych prezentuje się na scenie głównej polskiego stoiska narodowego – m.in. można słuchać polskich utworów.
Na stoisku regionalnym prezentowane są w tym roku na opolskie zamki i pałace –  opolski szlak zamków i pałaców, a szczegółowe materiały przygotowały: Zamek Moszna, Zamek Niemodlin, Pałac Sulisław, Pałac Pawłowice, Większyce, Zamek w Brzegu. Są materiały o największych atrakcjach turystycznych w regionie, bazie noclegowej z ofertami opolskich hoteli.
Podczas 5 dni targów,  jak co roku, odbędzie się konkurs wiedzy o Opolszczyźnie. Nagrodami będą noclegi w opolskich hotelach oraz bilety wstępu do atrakcji turystycznych, m.in.: do JuraParku w Krasiejowie czy odnowa biologiczna na Zamku Moszna.
Stoisko opolskie odwiedzili już m.in. minister sportu i turystyki Witold Bańka, wiceminister Dariusz Rogowski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Gospodarzami byli wicemarszałkowie Stanisław Rakoczy i Roman Kolek.

Źródło: www.opolskie.pl
(ski)