Opolska Marka to rozpoznawalne logo

29 zgłoszeń w pięciu kategoriach wpłynęło do tegorocznej edycji konkursu „Opolska Marka”. Laureaci nagrodzeni zostaną w kategoriach: innowacje, usługa, promocja regionu, produkt, CSR- przedsiębiorstwo dla regionu oraz przedsiębiorstwo roku.

opolskiwwwe

To już piętnasta edycja konkursu „Opolska Marka”. Plebiscyt ma na celu zaprezentowanie najlepszych produktów, które powstają w województwie opolskim. Wyróżnione przedsiębiorstwa, które chcą się pochwalić swoimi produktami i usługami, będą mogły posługiwać się rozpoznawalnym logo. Będą również promowane w Polsce i poza granicami kraju. Wczoraj  spotkało się jury, które wyłoni najlepszych.
Mateusz Figiel, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu, przyznaje, że choć w tym wpłynęło mniej zgłoszeń niż w zeszłym roku, to i tak zainteresowanie konkursem jest bardzo duże. Najwięcej wniosków zgłoszono w kategorii: produkt, usługa, innowacje i promocja regionu. Niestety, do kategorii start-up nie zgłosiła się żadna firma.
– Liczymy na wyłonienie ciekawych firm, które są innowacyjne. Jest to prestiż, a logo nagrody jest już rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale również za granicą – mówi Mateusz Figiel.
Anna Łukaniszyn-Domaszewska z Parku Naukowo Technologicznego,  zasiadająca w jury  konkursu uważa,  że będzie nagradzać produkty, które mają szansę na konkurowanie na ogólnopolskim rynku. – Takie produkty powinny wyróżniać województwo opolskie i  być innowacyjne – mówi. Szymon Ogłaza z zarządu województwa opolskiego zaznacza, że opolskie firmy z łatwością konkurują na rynku krajowym i zagranicznym, nagroda zaś pomaga w promocji i uwiarygodnia producentów. – Opolska Marka to plebiscyt nagradzania firm, które swoimi pomysłami już wypracowały swoją markę. To z naszej strony również próba ich wzmocnienia. Chcemy pokazać, że produkty powstające w województwie opolskim, są szczególne.  Z jednej stromy chwalimy się naszymi mieszkańcami, a z drugiej chcemy też ułatwić im konkurowanie – dodaje. Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone nagrody, odbędzie się 18 kwietnia 218 roku w Filharmonii Opolskiej.

PW
Źródło: www.opolskie.pl
(ski)