Uznanie dla przewodnika

Opolski przewodnik turystyczny uznano jednym z najlepszych informatorów turystyczno krajoznawczych w Polsce. Podczas finału Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej,  na Międzynarodowych Targach Poznańskich TOUR SALON’2018,  województwo opolskie otrzymało nagrodę za wydawnictwo „Opolskie Kwitnące-Wędkarstwo”.

Wędkarswwtwo

W imieniu marszałka Andrzeja Buły nagrodę odebrał Bartosz Ostrowski, zastępca dyrektora Departamentu Kultury Sportu i Turystyki UMWO. W uroczystości uczestniczył także Wiesław Miś, prezes Opolskiego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego i delegaci związku z Opolszczyzny. Specjalistyczna publikacja została przygotowana we współpracy z Urzędem Marszałkowskim przez Wydawnictwo BiK. Przy publikacji współpracowano także z opolskim okręgiem PZW i Opolską Regionalną Organizacją Turystyczną.
Wydawnictwo to jeden z najlepszych informatorów krajoznawczych w Polsce, zawierający informacje dotyczące turystyki wędkarskiej, ichtiofauny, ekologii, ochrony środowiska, przepisów prawa, geografii wód regionu oraz najważniejszych atrakcji turystycznych, bazy gastronomicznej i noclegowej oraz łowisk wraz z poradnikiem kulinarnym i poradami dla najmłodszych adeptów turystyki wędkarskiej.
Przewodnik uzupełniają mapy dojazdowe do akwenów i łowisk oraz bogata dokumentacja fotograficzna. Jest to kolejne opolskie wydawnictwo turystyczne zdobywające najwyższe nagrody w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa. Wydawnictwo prezentowano na stoisku podczas największych w Europie targów Rybomania,  towarzyszących targom 4 pasji i Toursalon w Poznaniu. Wydawnictwo można pobrać ze strony www.turystyka.opolskie.pl

Źródło: www.opolskie.pl
(ski)