Nagroda dla szkoły gościnności

Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach – instytucja województwa małopolskiego – po raz kolejny została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie! Tym razem wyróżniono ją za intensywny rozwój współpracy z pracodawcami, dzięki czemu uczniowie nie tylko mogą rozwijać swoje umiejętności, ale są też świetnie przygotowani do szybkiego rozpoczęcia pracy w zawodzie.

mwwalo

Szkoła prowadzona przez samorząd województwa, a dokładniej działające w niej technikum turystyczno-gastronomiczne, została właśnie laureatem konkursu „Szkoła dla pracodawców, pracodawcy dla szkoły” organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie.
- Od kilku lat małopolskie technika i szkoły zawodowe to nie tylko świetnie wyposażone placówki, w których uczą nauczyciele zarażający pasją swoich uczniów. Coraz częściej – tak jak w przypadku Małopolskiej Szkoły Gościnności – to miejsca, które dają uczniom doskonałe możliwości, jeżeli chodzi chociażby o możliwość odbycia praktyk czy udział w zagranicznych szkoleniach. Dzięki temu uczniowie dobrze wiedzą, jak będzie wyglądać ich praca w przyszłości, oraz już na starcie są bardzo dobrze do niej przygotowani – mówi Grzegorz Lipiec, odpowiedzialny w zarządzie województwa za edukację.
Warto przypomnieć, że Małopolska Szkoła Gościnności już od niemal trzech lat współpracuje chociażby z Grupą Hotelową Orbis, która daje uczniom nie tylko możliwość odbycia praktyki w hotelach tej sieci. W szkole funkcjonuje też ufundowana przez spółkę sala, wyposażona w laptopy z oprogramowaniem takim samym jak to, które jest wykorzystywane w najlepszych hotelach na całym świecie.
Wyróżnienie przyznane przez ORE to jednak nie jedyny sukces, który Małopolska Szkoła Gościnności odnotowała w ostatnim czasie. W styczniu portal edukacyjny Perspektywy opublikował ranking, w którym placówka  znalazła się w czołówce najlepszych szkół w Polsce. W rankingu szkół ponadgimnazjalnych dokonała ogromnego skoku, przesuwając się ze 102. pozycji aż na 14. miejsce. Placówka zdobyła też tytuł Złotej Szkoły 2018.

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)