Łódzkie Mundialito

W Zduńskiej Woli marszałek Witold Stępień wziął udział w lekcji wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 7., gdzie wręczył Certyfikat Budżetu Obywatelskiego samorządu województwa łódzkiego Markowi Lorencowi nauczycielowi WF-u za projekt Mundialito. Będzie to turniej piłki nożnej, w którym wezmą udział dziewczynki i chłopcy z regionu zachodniego woj. łódzkiego.

lodzkwwie

- Ważną dla nas sprawą jest rozwój ducha sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez takie inicjatywy sportowe, w których celem jest aktywizacja i integracja środowisk, odkrywanie nowych talentów piłkarskich, dobra zabawa, a przede wszystkim nauka zasad fair play - powiedział Witold Stępień.
Turniej rozpocznie się w maju. Młodzi piłkarze mecze będą rozgrywać na boiskach: Konstantynowa Łódzkiego, Pabianic, Uniejowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Wieruszowa, Pajęczna, Zduńskiej Woli i Sieradza. W każdym mieście wystąpi przynajmniej 16 drużyn, a do finałów awansują cztery najlepsze ekipy z każdej grupy. Wielkie finały odbędą się w czerwcu w Aleksandrowie Łódzkim i Konstantynowie Łódzkim.

ETF
Źródło: www.lodzkie.pl
(ski)