Wizyta w siedzibie NATO

W czasie wizyty w Brukseli marszałek Władysław Ortyl spotkał się z generałem Andrzejem Fałkowskim - polskim przedstawicielem wojskowym przy Komitetach Wojskowych NATO i UE.

NATwwO

Spotkanie to odbyło się w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. Podczas rozmowy dyskutowana była - między innymi - możliwości wspólnej organizacji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w 2018 roku, w ramach której organizowanych będzie wiele wydarzeń. Również w przyszłym roku przypada jubileusz 100 lat polskiego lotnictwa oraz 80 lat Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Spotkanie marszałka Ortyla z generałem Andrzejem Fałkowskim poprzedziła kolejna edycja „NATO Charity Bazaar”. Jest to aukcja charytatywna, odbywająca się w siedzibie NATO. Przekazane na nią produkty regionalne trafiły do licytujących, a cały dochód z wydarzenia będzie przeznaczony - jak co roku - na cele dobroczynne.
W tym roku na „NATO Charity Bazaar” województwo podkarpackie przekazało m.in. ręcznie robione fajki z Przemyśla, albumy o Podkarpaciu, kosmetyki z Uzdrowiska Rymanów, jasielskie wina, artystyczne szklane patery z Krosna oraz produkty regionalne wytwarzane z derenia.

Edgar Szewczyk
Źródło: www.podkarpackie.pl
(ski)