Szachowe zmagania w Urzędzie Marszałkowskim

Święty Mikołaj poprowadził do boju najlepszych młodych szachistów (6-8 lat) z  województwa kujawsko-pomorskiego przeciwko drużynie marszałka Piotra Całbeckiego, w skład której weszli między innymi przedstawiciele świata nauki i biznesu, samorządowcy, nauczyciele i społecznicy z regionu. Towarzyski mecz szachowy odbył się w mikołajki w Urzędzie Marszałkowskim.

szachwwy5

- Szachy świetnie sprawdzają się w rozwijaniu umiejętności matematycznych, uczą koncentracji oraz logicznego i analitycznego myślenia. Są potrzebnym w szkołach, doskonałym narzędziem dydaktycznym już od pierwszych etapów edukacji. Dziś chcemy również pokazać, że ta emocjonująca gra integruje oraz łączy pokolenia, dając mnóstwo frajdy zarówno starszym jak i młodszym –  mówi marszałek Piotr Całbecki.
Dodatkową atrakcją była partia szachowa rozegrana przez najstarszego aktywnego szachistę z regionu Jana Kudłacika (86 lat) z jednym z najmłodszych zawodników tej dyscypliny Mateuszem Kopaczewskim (6 lat). Każdy uczestnik spotkania mógł się też zmierzyć w indywidualnej partii z Alicją Śliwicką, mistrzynią Europy oraz wicemistrzynią świata juniorek w szachach.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)