Guns N’ Roses na Stadionie Śląskim

Stadionowa trasa IN THIS LIFETIME TOUR w 2018 roku rozpocznie się 3 czerwca w Berlinie w Niemczech i obejmie dalszych 17 zaplanowanych koncertów na terenie Europy, od Wielkiej Brytanii po Estonię.

151ww825

- Zawsze podkreślaliśmy, że modernizujemy stadion przede wszystkim dla mieszkańców regionu, ale też, że mamy ambicje, aby obiekt był stadionem wielofunkcyjnym, który wróci na mapę największych i najważniejszych miejsc dla gwiazd sportu i światowego rynku muzycznego. Dlatego informacja o tym, że jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych – Guns N` Roses – wystąpi na Stadionie Śląskim jest potwierdzeniem tego, że cały czas pracujemy nad wykorzystaniem stadionu w jak najbardziej efektywny sposób. To jest pierwszy krok w przywracaniu Śląskiego fanom muzyki, ale nie ostatni. Planujemy zorganizować więcej wydarzeń muzycznych, które będą mogły przyjąć nie tylko światowe gwiazdy, ale też polskich wykonawców. Dzisiaj możemy już mówić o powrocie na śląski gigant imprez lekkoatletycznych (memoriał Kusocińskiego, memoriał Skolimowskiej), żużlowych (finałowa runda IME i mecz Polska – Reszta Świata) i koncertowych. Jestem dumny, że mogę jeszcze raz powiedzieć: Stadion Śląski wraca do gry – powiedział marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.
Ogólnodostępna sprzedaż rozpocznie się w czwartek 16 listopada o godzinie 10.00 na LiveNation.pl oraz Ticketmaster.pl.
Guns N’ Roses to grający od 1985 zespół rockowy z Los Angeles w USA. Ich debiutancki album, Apetite for Destruction z 1987 roku, został sprzedany w blisko 30 mln egzemplarzy na całym świecie. W 1991 roku pokryte siedmiokrotną platyną Use Your Illusion I oraz Use Your Illusion II sprzedano w 35 mln egzemplarzy. Na przełomie ostatniej dekady zespół Guns N’ Roses występował na koncertach i był headlinerem na festiwalach na całym świecie, promując ciepło przyjęty przez krytyków i pokryty platyną album Chinese Democracy z 2008 roku. Guns N’ Roses tworzą: Axl Rose (wokal, fortepian), Duff McKagan (bas), Slash (gitara prowadząca), Dizzy Reed (klawisze), Richard Fortus (gitara rytmiczna), Frank Ferrer (perkusja) i Melissa Reese (klawisze).

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)